21 Ekim 2005

uzun bir ayrılıktan sonra

Hayat o kadar hızlı akıyor ki; ben yetişiyorum diyebilenin olacağını sanmıyorum. Bu akıntı içinde bir dal bulup tutunamayanlar farklı farklı noktalara sürükleniyor. Veya tutunduğu dalları kopan insanlar ise diğer bir dalı yakalayana dek sürüklenmeye devam ediyorlar, bende olduğu gibi. İş değiştirmem ve yeni bir iş başlangıcı ve bu iş için gerekli uzun bir eğitim süreci, yazmaktan uzak koydu. Neyse yeni bir soluk yeni bir tutunma savaşı; yine dal kırılana dek. Neyse tekrar merhaba deme zamanı. MERHABA DOSTLAR...

2 Comments:

  • Just thought I'd let you know about a site where you can make over $800 a month in extra income. Go to this site   MAKE MONEY NOW  and put in your zip code..... up will pop several places where you can get paid to secret shop, take surveys, etc.  It's free.  I found several and I live in a small town!

    By Anonymous Adsız, at 1:56 ÖS  

  • Bill Protecting Journalists Might Not Cover Bloggers
    Politicians indicated that a proposed law offering journalists special privileges might not be ... John Cornyn, a Texas Republican, said in a statement prepared for a Senate Judiciary Committee hearing on reporters' privilege legislation.
    Find out how you can buy and sell anything, like things related to private road construction on interest free credit and pay back whenever you want! Exchange FREE ads on any topic, like private road construction!

    By Anonymous Adsız, at 1:57 ÖS  

Yorum Gönder

<< AnaSayfa